Dolomiti

Dolomiti

Stručný popis

Dolomiti Superski sú najrozsiahlejšou a najkrajšou lyžiarskou oblasťou v Taliansku. Vďaka svojej rozlohe je jedinečnou medzi ostatnými lyžiarskymi strediskami celého Talianska.
Celá oblasť Dolomiti Superski je tvorená 12 samostatnými strediskami, v ktorých môžete lyžovať na cca 1200 km dobre upravených tratí. Stačí Vám iba jediný rozšírený skipas. Jednotlivé strediská ponúkajú svoje lokálne skipasy, a k tomu je možné si zakúpiť rozšírený skipas Dolomiti Superski, ktorý platí pre 12 oblastí.
K maximálnym výkonom a pohodliu vám budú slúžiť skvelé technické podmienky, ktoré sú založené na najmodernejších prepravných zariadeniach, vynikajúcom systéme umelého zasnežovania a upravených prehľadne vyznačených lyžiarskych tratí. Pri lyžovaní vášmu oku určite neunikne krása masívnych hôr, ich vrchy osvietené slnkom dodávajú lyžovaniu tú správnu atmosféru, ktorá je doplnená kvalitným lyžovaním.
Najvyššia hora celej oblasti „Dolomity“ je ľadovec Marmolada (3342 m n.v.), ktorá je často nazývaná „kráľovnou“ Dolomitov. Dolomiti Superski je raj pre vášnivých lyžiarov, jeho súčasťou je nezabudnuteľná časť, ktorá sa nazýva Sella Ronda. Tvoria ju 4 lyžiarske strediská, ktoré sú vzájomne prepojené do kruhu.

Lyžiarske oblasti Dolomiti Superski:

1. Cortina D´ Ampezzo (140 km)
2. Plan de Corones – Kronplatz (90 km)
3. Alta Badia (130 km)
4. Val Gardena / Alpe di Suisi (175 km)
5. Val di Fassa e Carezza (120 km)
6. Arabba / Marmolada (62 km)
7. Alta Pusteria – Hochpustertal (52 km)
8. Val di Fiemme / Obereggen (100 km)
9. S. Martino di Castrozza / Passo Rolle – Pass (60 km)
10. Valle Isarco – Eisacktal (85 km)
11. Tre Valli (100 km) – Moena/Falcade/Passo S. Pelegrino
12. Civetta (80 km)