Siena
Stručný popis

Mesto Siena je metropolou nachádzajúcou sa v centrálnej časti čarovného Toskánska. Leží na toskánskej pahorkatine asi 70 km od Florencie. Siena je sídlom známej univerzity. Je obklopená kopcami, olivovými hájmi a vinicami Chianti.
Prvá  zmienka o meste Siena pochádza z roku 70 nášho letopočtu. Mesto údajne založil Senius, syn Remusa, ktorý bol bratom Romula, po ktorom bol pomenovaný Rím . Svoj najväčší rozmach mesto Siena zažilo v stredoveku, keď zarábalo na požičiavaní peňazí. Bolo totiž hlavným finančným centrom. Bohatstvo miestnych obyvateľov sa podpísalo na vzhľade mesta. 
Srdcom Sieny je Piazza del Campo - jeden z najkrajších urbanistických výtvorov je centrom hostín a farebných festivalov. Siena je preslávená každoročnými historickými dostihmi, Palio, ktoré sa 2. júla a 16. augusta odohrávajú na Piazza del Campo.
Na severnom námestia stojí mramorová fontána radosti (Fonte Gaia), na južnej strane Palazzo Pubblico, veľkolepá gotická stavba z traventínu a pálených tehál alebo veža Torre del Mangia postavená v 14 storočí, z ktorej je nádherný výhľad na celé mesto. Zaujímavý je tiež dóm Santa Maria Augusta  na Piazza del Duomo, ktorého stavba sa začala už v 12. storočí. Medzi ďalšie významné pamiatky patrí katedrála Siena, Bazilika dell'Osservanza, kostol San Domenico či hrad Belcar.
Siena leží uprostred krásnej toskánskej prírody a jej okolie ponúka malebnú a neporušenú krajinu, kde nájdete množstvo zachovalých talianskych stredovekých dediniek, archeologických pamiatok a umeleckých miest.
 
 

'

Ubytovacie zariadenia v stredisku

Hotel v historickom centre ***
Hotel v historickom centre *** (Hotel)

Poloha: hotel *** je situovaný v historickom centre toskánskeho mesta Siena. Hotel sa nachádza v neoklasickej vile z roku 1870, ktorá bola komp...
Apartmány v Siene
Apartmány v Siene (Apartmán)

 Poloha: apartmány sú situované v historickom centre Sieny, kompletne rekonštruované. Ideálne pre tých , ktorí si chcú pozrieť krásy Toskánsk...