Perugia
Stručný popis

Perugia je hlavným mestom regiónu Umbria. Nachádza sa v podhorí medzi Trasimenským jazerom a údolím Tiberu. Okrem výhodnej polohy má nádherné staré stavby, je sídlom arcibiskupa a univerzity. 
Za vlády Etruskov sa stala Perugia významným mestom. Od roku 1370 bola pápežským mestom. Od roku 1861 bola súčasťou talianskeho kráľovstva a dnes je moderným a kosmopolitným mestom.
Centrom mesta je malebné námestie Piazza IV Novembre. Uprostred neho stojí Fontana Maggiore z 13. storočia. Na západnej strane námestia sa nachádza Arcibiskupský palác s Prírodovedným múzeom. Na severnej strane stojí gotický halový kostol zo San Lorenzo. K ďalším zaujímavostiam patrí radnica napríklad Palazzo dei Priori, kostol San Severo, katedrála San Lorezo z konca 16. storočia, bazilika San Domenico z prelomu 14. - 15. storočia, kostol Sant'Angelo z 6. storočia, kostol San Michele Arcangelo z prelomu 5. - 6. storočia, Etruscan Arch a univerzitnú botanická záhrada Orto Botanico dell'Università di Perugia. Mesto je známe tiež svojím jazzovým festivalom.
V blízkosti mesta sa nachádza jazero Lago Trasimeno, kde je možnosť športového vyžitia a kúpania. '

Ubytovacie zariadenia v stredisku

Neboli nájdené žiadne záznamy.