Palermo
Stručný popis

Palermo je moderné mesto ležiace v zátoke sicílskeho severného pobrežia. Je hlavným mestom Sicílie a najvýznamnejší prístav tohto ostrova. Individuálny ráz mu dodávajú orientalizujúce normanské stavby a barok španielskeho obdobia. Osviežujúco pôsobia krásne záhrady a parky plné paliem priamo uprostred mesta. V Palerme uvidíte nielen krásne paláce a kostoly, ale tiež farbisté trhy s ochutnávkou skvelých jedál. Palermo je tiež sídlom univerzity a arcibiskupa.
Mesto založili Feničania a Kartáginci z neho spravili významné stredisko námorného obchodu. Najväčšiu slávu dosiahlo toto mesto za panovania Arabov a neskoršie pod vládou Normanov, kedy sa radilo k najvýznamnejším mestám Európy. V Palerme natrafíte na mnoho pamiatok, a to nielen z tohto obdobia.
Dopravným centrom starého mesta je námestie z roku 1906 Quattro Canti (Štyrri rohy). Na južnom rohu námestia stojí kostol San Giuseppe dei Teatini - mohutná stĺpová bazilika s pôsobivou barokovou výzdobou. Z námestia smerom na juhozápad možno nájsť námestie Piazza delle Cattedrale. Na severozápadnej strane námestia, od roku 1961 lemovaného murovanou balustrádou so 16 veľkými sochami svätcov, stojí katedrála - románska stavba. Medzi stavby, ktoré sa oplatí vidieť patrí aj bývalý kráľovský zámok Palazzo dei Normanni, Porta Nuova s výhľadom na mesto či chrámová ruina s orientálnym vzhľadom - San Giovanni degli Eremiti.

 


Ubytovacie zariadenia v stredisku

Neboli nájdené žiadne záznamy.