Rimini
Stručný popis

Mesto Rimini sa nachádza na jadranskom pobreží v provincii Forli v regióne Emilia Romagna asi 150 km južne od Benátok. Rimini je jedno z najnavštevovanejších kúpeľných miest Talianska. Pýši sa
tiež známou pieskovou plážou Riviera del Sole dlhou 20 km s promenádou. 
Centrom mesta je Piazza Cavour. Tu sa oplatí pozrieť si paláce Palazzo della Podesta a Palazzo Arengo, rybí trh a fontánu Fontana della Pigna. Smerom na juhovýchod od námestia stojí gotické Tempio Malatestiano z 13. storočia či Augustov oblúk (známy aj ako čestný).
V okolí mesta sa nachádza viacero známych kúpelov. Priamo v Rimini sa prímorské kúpele s početnými vilami, hotelmi a penziónmi rozprestierajú na severovýchod od centra mesta.
V prístave sa nachádza Delfinárium (Delfinario). Vo veľkom bazéne priamo pri mori si môžete pozrieť vystúpenia s delfínmi a morské aquárium. V meste je tiež rušný nočný život.
Z mesta sú možné viaceré  výlety k rôznym atrakciám. Spomenúť môžme napríklad blízky aquapark Aquafan či zábavnú atrakciu Italia in Miniatura, kde môžete obdivovať množstvo nielen talianskych pamiatok v miniatúrnej podobe.

 Pre konkrétnu ponuku pozrite sekciu Emilia Romagna - Rimini
'

Ubytovacie zariadenia v stredisku

Neboli nájdené žiadne záznamy.