Lecce
Stručný popis

Lecce je hlavným mestom rovnomennej provincie v regióne Apúlia, 30 km južne od mesta Brindisi. Rozprestiera sa uprostred Salentinského polostrova, známeho ako "podpätok talianskej čižmy".
Lecce sa zaraďuje medzi najzaujímavejšie turistické ciele južného Talianska a to vďaka svojej bohatej barokovej architektúre. Tú vytvorili domáci umelci, pričom základným materiálom bol leccenský vápenec. Dominantou centra mesta je námestie Piazza Sant`Oronzo. Námestie zdobí stĺp z rímskej antiky, ktorý je ukončený sochou sv. Oronza. Západne oproti stĺpu sa nachádza Palazzo del Sedile a v južnej časti námestia sú vykopávky rímskeho amfiteátra. Spomedzi mnohých pamiatok mesta môžeme spomenúť aspoň niekoľko. Juhovýchodne od námestia Sant`Oronzo sa nachádza pevnosť s lichobežníkovým pôdorysom. Na Piazza del Duomo stojí dóm Sant`Oronzo so 70 m vysokou vežou, biskupským palácom a kňazským seminárom. Pár metrov južne od dómu, na Piazza Argento stojí Palazzo Argento s múzeom provincie.
V okolí mesta je tiež množstvo pamiatok a atrakcií, ktoré stoja za povšimnutie. Je možné vydať sa na plavbu v člne pozdĺž krásneho skalnatého pobrežia s jaskyňami, navštíviť prímorské kúpele San Cataldo alebo rybárske mestečko Otranto.

'

Ubytovacie zariadenia v stredisku

Neboli nájdené žiadne záznamy.