Parma
Stručný popis

Mesto Parma bolo kedysi hlavným mestom vojvodstva Parma, dnes je hlavným mestom rovnomennej provincie. Nachádza sa na severotalianskej nížine, na severnom úpätí Apenín na rieke Parma. Mesto je sídlom univerzity. Parma bola v minulosti rímskou kolóniou a v stredoveku bola známa najmä výrobou výrobkov z vlny. Na miestach zničených 2. svetovou vojnou sú dnes vybudované nové námestia a dnes je pre celé mesto charakteristická moderná výstavba a rovné ulice.  
Centrom mesta je  námestie Piazza Garibaldi, ktorého dominantou je Palazzo del Governatore z 13. storočia. Ďalším palácom na námestí je Palazzo di Municipio a na juhozápadnej strane námestia Piazza Garibaldi stojí univerzita. V meste možno ďalej vidieť napríklad baptistérium - mohutná mramorová budova osemuholníkového pôdorysu, renesančný kláštorný kostol San Giovanni Evangelista, Národné múzeum archeológie v paláci Palazzo della Pilotta, kostol s kupolou Madonna della Steccata alebo Teatro Farnese - svojho času najväčšie na svete. 
V meste je plno študentov, byciklov a známe je tiež svojou gastronómiou. Produkuje sa tu chutný parmezán či prosciuto crudo a plno iných dobrôt.

Ubytovacie zariadenia v stredisku

Neboli nájdené žiadne záznamy.