Ravenna
Stručný popis

Mesto Ravenna sa rozprestiera sa na juhovýchode Severotalianskej nížiny v regióne Emilia Romagna. Kedysi bola lagúnovým mestom rovnako ako Benátky, dnes mesto s morom spája 10 km dlhý kanál vedúci do prístavu Porto Corsini. Mesto poskytuje dokonalý obraz o ranom stredovekom umení. So svojimi stavebnými pamiatkami z tohto obdobia patrí k najpozoruhodnejším historickým mestám Talianska. 8 kresťanských pamiatok Ravenny sú zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO.
Centrom mesta je Piazza del Popolo, kde stojí aj Palazzo Comunale s dvoma žulovými sĺpmi. Neďaleko sa nachádza dóm Sant`Orso, vybudovaný v rokoch 1734-1743 na mieste najstaršieho ravennského kostola, z ktorého sa zachovala ešte kampanila a krypta. Za dómom smerom na juhovýchod môžte násť arcibiskupský palác s múzeom. V Ravenne si možno pozrieť množstvo historických pamiatok, napríklad františkánsky kláštorný kostol San Francesco z 5. storočia, Danteho hrobku, kostol San Vitale, Mauzóleum Gally Placidie, chrám Sant` Apollinare Nuovo - baziliku s prekrásnymi mozaikami či Národné múzeum so sochami, rezbárskymi kúskami zo slonoviny a inými predmetmi veľkej historickej hodnoty. 
Vďaka krásnym dlhým plážam je mesto a jeho okolie cieľom turistov.  
Z mesta je možné podniknúť výlety napríklad do zábavného parku Mirabilandia (10 km), mesta Rimini (50 km) alebo Baziliku San Merculiare (25 km).

Ubytovacie zariadenia v stredisku

1. Hotel 1 ****
1. Hotel 1 **** (Hotel)

Poloha:hotel****vhodný taktiež na KONGRESOVÚTURISTIKU, situovaný 3 km od centra mesta, pár minút od zábavného parku Mirabilandia a od plážových...
2. Hotel 2 ****
2. Hotel 2 **** (Hotel)

Poloha: hotel **** je vlastne vidieckou rezidenciou a je situovaný v  malej osade San Pancrazio v srdci provincie Ravenna obklopený zeleňou, bl...