Brescia
Stručný popis

Brescia je hlavným mestom rovnomennej provincie v najpriemyselnejšou regióne Talianska - Lombardii. Mesto leží na úpätí Brescijských Álp 25 km od jazier Lago di Garda a Isea.
Kedysi bola známa ako rímska klónia Brixia, ktorá prekvitala obchodom. Po 2. svetovej vojne bolo mesto značne zničené a jeho oprava spôsobila, že niektoré časti mesta sa dosť zmenili. Staré mesto je dnes obklopené zeleňou a má ešte uchované pozostatky stavieb z raných čias rímskych cisárov a pekné renesančné stavby. Dnes je to moderné mesto, s významný textilným a železiarskych priemyslom a poľnohospodárstvom. 
Pamiatkami a architektúrou mesto trochu pripomína nemecké mestečká. Na piazza del Duomo stojí Duomo Nuovo zo 17. storočia  a z južnej strany sa k dómu pripája Rotonda. Ďalšie námestie Piazza della Vittoria je novým centrom mesta. Piazza della Loggia s nádhernou radnicou (Loggia) sa považuje za jedno z najmalebnejších námestí horného Talianska. Okrem týchto námestí tu nájdete množstvo náboženských stavieb. V meste sa nachádza aj zoologická záhrada s hradom, hvezdáreň a viacero múzeí - väčšinu nájdete na ulici Via dei Musei.
 

Ubytovacie zariadenia v stredisku

Neboli nájdené žiadne záznamy.