Cagliari
Stručný popis

Cagliari známe ako "mesto slnka" je hlavným mestom ostrova Sardínia a leží na južnom pobreží v širokom zálive Cagliari. Je najdôležitejším obchodným centrom a prístavom ostrova. Mesto založili Feníčania a Rimania ako Karalis a svojou najstaršou časťou Castello sa opiera o strmú vyvýšeninu, na úpätí ktorej sa dnes rozprestierajú nové mestské štvrte a predmestia. 8 km dlhá pláž Poetto láka turistov z celého sveta. 
Pekný výhľad sa návštevníkovi naskytne z promenádovej ulice Viale Regina Elena. Na jej severnom konci leží park Giardino Publico. Z námestia Piazza della Costituzione vedú mramorové schody Passeggiata Coperta k Bastione San Remy - sčasti uchovanej stredovekej bašte s vyhliadkovou terasou. V meste si môžete pozrieť napríklad aj Torre dell Elefante - porozuhodnú stredovedkú pamiatku sardínskej architektúry, Národné archeologické múzeum alebo kostol v goticko-aragónskom štýle zo 16. storočia Chiesa della Purissima.

Ubytovacie zariadenia v stredisku

Lacné ubytovanie'
Lacné ubytovanie' (Hotel)

Poloha: lacné ubytovanie v blízkosti centra Cagliari. K dispozícii sú 1 a 2 lôžkové izby. Vybavenie zariadenia: spoločenské miestnosti, práč...