Udine
Stručný popis

Udine je typické talianske mesto situované 40 km od pobrežia Jadranského mora. Nachádza sa v regióne Furlansko-Julské Benátsko a je metropolou rovnomennej provincie. V meste nájdete plno historických budov, palácov a pamiatok.
Dominantou mesta je centrum Piazza della Liberta pod hradným návrším. Nachádza sa tu niekoľko šľachtických palácov s vyblednutými freskami. Stojí tu tiež Palazzo del Comune, radnica postavená v 15 storočí v štýle dóžovského paláca v Benátkach. Oproti palácu sa týči Porticato di San Giovanni, ktorého veža s hodinami pripomína podobnú v Benátkach. Na južnej strane námestia vidíme na vysokom stĺpe leva sv. Marka, na severnej strane sochu bohyne mieru - na pamiatku mierovej dohody medzi Francúzskom a Rakúskom. 
Na hradnom návrší stojí pevnosť Castello zo 16 storočia. Kedysi sa tu schádzal parlament kraja Furlansko, pevnosť však bola zničená zemetrasením a momentálne je v postupnej rekonštrukcii. Sídlia tu Museo Civico a Galleria d`Arte Antica. Zo strážnej veže je nádherný výhľad na Alpy.
'

Ubytovacie zariadenia v stredisku

Hotel Villa Premiere****
Hotel Villa Premiere**** (Hotel)

Poloha: Hotel je situovaný v meste Udine. Vhodný pre klientov, ktorí chcú navštíviť históriu tohto mesta Vybavenie hotela: recepcia, pripojenie na...