Benátky - Venezia'
Stručný popis

Benátsko (Veneto) sa rozprestiera na severovýchode severotalianskej nížiny, od dolného toku Pádu až po Benátske Alpy. Oblasť sa vyznačuje pestrosťou krajiny aj hospodárstva. Známe sú umelecké remeslá, najmä sklárstvo a čipkárstvo.

Benátky, metropola oblasti Veneto a provincie Benátky, sídlo arcibiskupa, ležia v najvnútornejšej zátoke Jadranského mora, vzdialené 4 km od pevniny v Benátskej lagúne. Sú postavené na 118 malých ostrovoch a popretínané 100 kanálmi. Ich brehy spája 400 väčšinou kamenných mostov, z ktorých najvýznamnejší je Ponte di Rialto.

Dominantou mesta je Dóm sv. Marka na námestí sv. Marka, ktoré je jedno z najkrajších námestí. Sprostredkúva dokonalý obraz niekdajšej veľkosti Benátok. Nachádza sa tu aj známy Dóžovský palác, veža sv. Marka so zvonicou a hodinová veža. Hlavná dopravná tepna Benátok Canal Grande (Veľký kanál) sa začína pri hlavnej stanici a pretína mesto od severozápadu na juhozápad. Pozdĺž kanála sa týčia nespočetné paláce. Na konci lagúnovej hrádze leží námestie Piazzale Roma s veľkým parkoviskom a poschodovými garážami.
'

Ubytovacie zariadenia v stredisku Benátky

1. Apartmánový dom 1
1. Apartmánový dom 1 (Apartmán)

****Klasický apartmánový dom situovaný blízko mosta Rialto pre 8 osôb (6+2).
2. Apartmánový dom 2'
2. Apartmánový dom 2' (Apartmán)

***Apartmánový dom sa nachádza na malebnom ostrove Guideasi. Apartmány sú moderne zariadené a majú kapacitu ubytovania pre 3 osoby. '
3. Moderný apartmán
3. Moderný apartmán (Apartmán)

***Moderné apartmány ideálne pre mladé rodiny (s jedným dieťaťom - 2 + 1). Nachádzajú sa v časti Cannaregio.
4. Apartmán Via Garibaldi
4. Apartmán Via Garibaldi (Apartmán)

***Apartmán v secesnom štýle v pokojnej časti mesta na Via Garibaldi, vhodný na ubytovanie 2 dospelých osôb.
5. Hotel 2
5. Hotel 2 (Hotel)

**Poloha: v bezprostrednej blízkosti autobusovej stanice „Piazzale Roma“ a asi 5 minút pešo od hlavnej železničnej stanice „Venezia S. Lucia“ Typ ...
6. Hotel v Centre
6. Hotel v Centre (Hotel)

** V centre mesta.
7. Hotel v okolí
7. Hotel v okolí (Hotel)

** Okolie mesta.
1 2 >>