Civetta
Stručný popis

1.000 - 2.100 m. n.v.
Civetta je ďalšia z 12 známych lyžiarskych stredísk Dolomiti Superski. Jej zjazdové trate sa tiahnú po vrcholkoch menších hôr. Jej prednosťou je, že si môžete k lyžovaniu vybrať jedno z 5 nástupných miest, ktoré bude najbližšie k vášmu hotelu.

Medzi tie najznámejšie patrí Alleghe, kde je niekoľko pekných hotelov v blízkosti kabínovej lanovky na vrch Pianini Pezze (1.470 m. n.v.).

Stredisko Civetta je miesto, kde si na svoje prídu tak začiatočníci, ako aj nároční lyžiari. Civetta ponúka celkom 80 km tratí s 2 náročnými červenými zjazdovkami, na jednej sa dá lyžovať aj večer. Pre začiatočníkov je tu dostatok priestoru na slnečných modrých zjazdových tratiach. Keby vám Civetta so svojimi kilometrami nestačila, môžete si odskočiť na Sella Rondu, ktorá sa nachádza od Civetta cca 15 km. Aj tu je možnosť voľby lokálneho skipasu alebo rozšíreného o Dolomiti Superski.

Pre bežkárov je upravených 40 km bežeckých tratí. Jednu z nich nájdete v Palafavera a druhá obieha okolo Rif. Aquileia. Pre snowbordistov je pripravený kvalitne vybavený snow park.