Val di Fassa
Stručný popis

1.300 – 2.950 m. n.v.
Val di Fassa je súčasťou známeho okruhu Sella Ronda. Val di Fassa leží v srdci Dolomitov, obklopená horským masívom Gruppo del Sella s najvyššou horou Dolomitov – Marmolada (3342 m n.v.).

Lyžiarske stredisko Val di Fassa e Carezza je jedným zo štyroch nástupných miest na okruh Sella Ronda. Napojiť na Sella Rondu sa môžete keď máte zakúpený rozšírený skipas pre oblasť Dolomiti Superski. K začiatku „lyžiarskej diaľnice“ Vás vyvezú kabínové lanovky Col Rodella z Campitella di Fassa a Pecol z Canazei. Teraz už len stačí vybrať si tú správnu trať z množstva rôznorodých zjazdoviek, alebo farby okruhu a môžete vyraziť. Môžete si vybrať „extrémne“ skialpinické trate zo Sass Pordoi (2.950 m n.v.) alebo náročné trate v Arabbe a Val Gardene, pre tých menej náročnejších doporučujeme trate v Alta Badia.

Ďalšia možnosť, ktorú môžete využiť v rámci skipasu pre oblasť Val di Fassa je nočné lyžovanie na stredne náročnej zjazdovke Aolch v Pozza di Fassa.

Pre rodiny je možnosť lyžovania a zábavy v niekoľkých malých i väčších strediskách, napr. v Ciampacu (Alba), ale i v raji pre deti Kinderland v Canazei a v detskom parku Ciampedie (Pozza di Fassa) a Parku Bimbo Neve v Pera. Pre bežkárov je upravených 5 km tratí v Ciampacu a 5 km v Campitellu. Z Campitela sa môžete napojiť na 40 km dlhú bežkársku trať, ktorá vedie až do oblasti Val di Fiemme.